Dom energoszczędny GB 74

Powierzchnia: 73,5 m2

GROUND BOX 74 to dom idealny dla dwu/trzy-osobowej rodziny. Tania i prosta w realizacji, a zarazem atrakcyjna bryła budynku przekryta jest dwuspadowym lub kopertowym dachem Elewację ogrodową urozmaica podcień, który chroni duże przeszklenia przed słońcem. Część dzienna została oddzielona od prywatnej małym holem, podnosząc tym samym walory użytkowe budynku.

Funkcjonalny układ pomieszczeń sprawia, że budynek jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. W wiatrołapie wygospodarowano miejsce na szafę oraz zaprojektowano przejście bezpośrednio garderoby lub pomieszczenia technicznego. W części dziennej jadalnia i kuchnia łączą się z jasnym pokojem dziennym. Dom jest parterowy, co ułatwi rozprowadzenie kanałów wentylacji mechanicznej z rekuperacją w przestrzeni nadsufitowej.

Strefę nocną tworzą dwie sypialnie i łazienka. W całym domu wygospodarowano sporo miejsca na szafy wnękowe, a w sypialni jest dodatkowa garderoba. Optymalny rozkład pomieszczeń powoduje, że dom może funkcjonować bez okien w ścianach bocznych, dzięki czemu zmieści się na stosunkowo wąską działkę.